Napovedujemo: ciklus KINOFILM - slovenski animirani filmi

Kinodvorana AGRFT
Aškerčeva cesta 5

-----------------------------

V tretjem terminu cikla KINOFILM vam ponujamo priložnost, da si na velikem platnu ogledate nekatere izstopajoče slovenske animirane filme zadnjih let, ki jih zaradi programske politike prikazovalcev sicer le redko vidimo v kinu. S finančno pomočjo Sklada za umetniško področje Univerze v Ljubljani in v sodelovanju z DRUŠTVOM SLOVENSKEGA ANIMIRANEGA FILMA bomo v sredo, 11. maja 2022, ob 17. uri predvajali naslednje filme:

• KOYAA (ena epizoda), Kolja Saksida, ZVVIKS, stop animacija, 3 min
  • PRINC KI-KI-DO (ena epizoda), Grega Mastnak, Zavod OZOR, 2D računalniška animacija, 4 min
  • TAKO ZRASTE ... (ena epizoda), Miha Kalan, Jernej Žmitek, Invida, 2D računalniška animacija, 5 min
  • SPACAPUFI, Nejc Saje, Strup produkcija, kombinacija stop in računalniške 3D animacije, 12 min
  • TINE IN BINE, TIGRASTA KOMARJA, Grega Mastnak, Zavod OZOR, 2 min
  • SLOVO, Leon Vidmar, ZVVIKS, stop animacija, 6 min
  • NOČNA PTICA, Špela Čadež, Finta studio, stop animacija, 10 min
  • CELICA, Dušan Kastelic, BugBrain, 3D računalniška animacija, 13 min
  • ORANGE IS THE NEW BLACK - UNRAVELED, Špela Čadež, Zavod Finta (za Netflix), 4 min.

Projekciji bo sledil pogovor s Špelo Čadež, Dušanom Kastelicem, Leonom Vidmarjem in Grego Mastnakom, ki ga bo povezovala Tina Poglajen. Spregovorili bodo o aktualni produkciji in razvojnih možnostih te pomembne zvrsti kinematografije. Pogovor bomo neposredno prenašali na spletni strani Akademske televizije, kjer bo kasneje dosegljiv tudi posnetek pogovora.

Število sedežev je omejeno. Prosimo vas, da udeležbo potrdite najpozneje do ponedeljka, 9. maja, do 12. ure na naslov kino@agrft.uni-lj.si.

Prof. Miran Zupanič
predstojnik Katedre za filmsko režijo UL AGRFT