Doktorski študijski program Umetnost na UL AGRFT in 5 drugih članicah UL

Po več kot desetih letih prizadevanj je Univerza v Ljubljani pridobila akreditacijo študijskega programa tretje stopnje Umetnost, ki v slovenski visokošolski prostor ob bok znanstvenemu doktoratu kot novost uvaja tretjestopenjsko izobraževanje na področju umetnosti.

Štiriletni program bo izvajalo šest članic Univerze v Ljubljani, poleg Akademije za gledališče, radio, film in televizijo UL (UL AGRFT) še Akademija za likovno umetnost in oblikovanje UL (UL ALUO), Akademija za glasbo UL (UL AG), Fakulteta za arhitekturo UL (UL FA), Biotehniška fakulteta UL (UL BF) in Naravoslovnotehniška fakulteta UL (UL NTF), omogočal pa bo izobraževanje na desetih umetniških področjih (gledališče, radio, film, televizija, likovna umetnost, oblikovanje, glasba, krajinska arhitektura, arhitektura in oblikovanje tekstilij ter oblačil) in pridobitev novega, umetniškega naslova doktor oz. doktorica umetnosti.