Nalaganje Dogodki

« Vsi Dogodki

  • Ta dogodek je minil.

Kinofilm: Me razumeš? in To jungo življenje

25. septembra, 2024 @ 17:00 - 19:00

V ciklu Kinofilm se bosta 25. septembra ob 17.00 v Kinodvorani UL AGRFT povezala Festival migrantskega filma, ki bo potekal na različnih prizoriščih v Ljubljani in drugih slovenskih krajih od 23. do 26. 9., in mednarodni znanstveni simpozij Vojna in mir na zaslonih, ki bo 24. in 25. 9. potekal na Akademiji za gledališče, radio, film in televizijo UL.

Predvajali bomo filma:

  • ME RAZUMEŠ? / ¿Me entiendes?, Otto Lazić-Reuschel, 2022, dokumentarni film, 31 min, slovenski podnapisi
    Moha je pred osmimi leti iz Maroka pripotoval v Evropo. Danes živi kot nezakonit migrant v majhnem španskem mestu, kar mu omogočajo prijatelji in podpora socialnih služb.
  • TO JUNGO ŽIVLJENJE / This Jungo Life, David Fedele, 2024, dokumentarni film, 78 min, angleški podnapisi
    Film je rezultat sodelovanja Davida Fedeleja in beguncev iz Sudana in Južnega Sudana, ki živijo na ulicah Maroka. Sami sebe imenujejo „jungo“ – ime, ki so ga uporabljali sezonski kmetijski delavci iz Sudana, zdaj pa so ga prevzeli tudi begunci, prosilci za azil in migranti na cesti. Večina se je v Maroko zatekla po letu 2020, ko so bili prisiljeni zbežati pred nasiljem v Libiji ter se zaradi vojne in konfliktov niso mogli vrniti domov.

Sogovornika Petre Meterc po projekciji bosta Helena Behr iz Regionalnega predstavništva UNHCR za Srednjo Evropo in režiser David Fedele. Pogovor bo v angleškem jeziku.

Prosimo, da udeležbo potrdite do srede, 25. septembra, do 15.00 na e-naslov is.jl-inu.tfrga@onik.

Podrobnosti

  • Datum: 25. septembra, 2024
  • Čas:
    17:00 - 19:00
  • Kategorija Dogodek:

Prizorišče

Organizator

  • UL AGRFT